Wczytuję dane...

Ile folii potrzeba do oklejenia samochodu?

Przed podjęciem decyzji o aplikacji winylów 3M, każdy zadaje sobie pytanie ile to będzie kosztowało. Aby odpowiedzieć na te pytanie, wystarczy obliczyć ile folii jest potrzebne do oklejenia samochodu. W tym celu stworzyliśmy poradnik, który pomoże Wam wykonać obliczenia.

Jaką jednostką operować: metr bieżący czy kwadratowy?

W naszym sklepie podajemy dokładne wymiary rolek. Zaczynamy od ich szerokości: jest ona stała i wynosi 1,524 metra; drugą jest długość: oczywiście jest zmienna i jest równoznaczna z metrem bieżącym. Aby uzyskać wymiar w metrach kwadratowych wystarczy przemnożyć długość przez szerokość, jednak najczęściej spotkacie się z wymiarami podanymi w metrach bieżących.

Jak obliczyć ile folii potrzeba do oklejenia całego samochodu?

Jest kilka metod liczenia, jednak do każdej potrzebne będą na początek wymiary samochodu, najprościej je znajdziecie wpisując markę i model + wymiary w wyszukiwarkę. 

Folie samochodowe

Najlepszą metodą jest wymierzenie dokładnej powierzchni auta w metrach kwadratowych i podzielenie przez 1,524, otrzymacie wtedy dokładną ilość w metrach bieżących. Do wyniku dodajemy oczywiście 10-15% zapasu, z aplikacją folii jest dokładnie jak z remontami w domu, lepiej gdy zostanie trochę materiału niż jeśli ma go braknąć w czasie pracy.

Niektórzy stosują też metodę, w której mnożą długość auta przez 3 (dwa boki + dach i maska) oraz dodają około 3-5 metrów na zderzaki oraz poprawki. Tą metodą można szybko wyliczyć potrzebną ilość, nie jest oczywiście tak dokładna jak powyższa, jednak nasi klienci, którzy z niej korzystają nie skarżą się na brak folii podczas pracy.

Ile kosztuje oklejenie auta folią 3M?

Jak już macie wymierzone ile folii potrzebujecie, pozostaje tylko wejść na stronę naszego sklepu i dobrać odpowiedni rozmiar folii. Jeśli jednak dopiero rozważacie oklejenie samochodu i chcecie zacząć od sprawdzenia ile to może kosztować, przygotowaliśmy małą ściągawkę. Wystarczy, że sprawdzicie ceny preferowanego przez was winylu i odnajdziecie segment swojego auta. Pamiętajcie jednak żeby wymierzyć przed zakupem ile dokładnie folii potrzebujecie ponieważ poniższa grafika jest tylko poglądowa:

Ile folii do oklejenia samochodu?

Gdzie kupić folię 3M?

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi obliczycie ile folii potrzebujecie oraz z jakim kosztem będzie się to wiązało. Jeśli wszystko już jest oczywiste, zapraszamy do naszego sklepu po folie do zmiany koloru oraz ochronne. W razie pojawienia się dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Kraje Unii Europejskiej
Wysyłka od 25zł !!!

Zapewniamy wysyłkę
w 24h

lat

na rynku