Wczytuję dane...

Jaką raklę wybrać?

Przymierzacie się do oklejenia całego samochodu lub jego części i utknęliście na wyborze odpowiedniej rakli? Z myślą o Was stworzyliśmy opis każdego z oferowanych przez nas produktów, który wskaże główne różnice pomiędzy nimi i pomoże w podjęciu decyzji. Raklowanie jest bardzo precyzyjną czynnością i dlatego w naszej ofercie posiadamy wyłącznie markowe produkty, które zapewnią Wam odpowiedni komfort i nie zawiodą Was podczas pracy.

Rakla 3M

3M jest największym na świecie producentem winylów do oklejania aut oraz elementów wewnętrznych. Oczywiście oprócz folii, 3M produkuje niezbędne do jej montażu akcesoria, w tym aż trzy rodzaje rakli. O różnicach pomiędzy nimi napiszemy trochę niżej, najpierw chcemy skupić się na łączących je cechach. Wszystkie rakle wykonane są z wysokiej jakości plastiku, co zapewnia im oczekiwaną sprężystość oraz wytrzymałość. Wszystkie są również tych samych rozmiarów: 10 x 7,2 cm oraz posiadają podwójne przetłoczenia, zapewniające precyzyjny chwyt. Występują w trzech wersjach kolorystycznych:

  1. Niebieska rakla 3M – jest wykonana z cieńszego plastiku i jest dzięki temu najbardziej giętka. Najlepiej sprawdza się w mokrym montażu folii ochronnej. Polecana jest przede wszystkim dla początkujących wrapperów, jednak trzeba pamiętać, że szybciej się zużywa niż złota czy biała wersja. Dla początkujących szczególnie polecamy wersję z filcem, która w takim wydaniu jest już gotowa do użycia,
    Rakla 3M Niebieska z filcem
  2. Złota rakla 3M - najpopularniejsza rakla wśród profesjonalistów, głównie dzięki swojej uniwersalności. Jest bardziej sztywna niż niebieska i znajduje zastosowanie dla praktycznie wszystkich zadań montażowych. Doskonale sprawdza się do folii 1080 i 2080 oraz do ochronnej, można jej używać również do winylów di-noc,
    Rakla 3M Złota z Filcem
  3. Biała rakla 3M - najtwardsza w całym zestawieniu, dzięki temu spotyka się z dużym uznaniem wrapperów, którzy stosują ją do oklejania folią di-noc (do wnętrz). W naszym sklepie znajdziecie również białą rakiel 3M z nakładką, która jest idealna przy oklejaniu elementów dekoracyjnych.
    Rakla 3M Biała

Rakla Mactac

Podczas gdy 3M produkuje swoje rakle z plastiku, firma Mactac poszła o krok dalej i wykonali raklę w całości z filcu. Dzięki temu nie musicie się martwić o zarysowania folii. Od wewnętrznej strony rakla Mactac posiada dwa przetłoczenia pozwalające na precyzyjny chwyt. Produkt ten jest bardzo wysokiej jakości i świetnie sprawdza się podczas najtrudniejszych zadań, takim niewątpliwie jest montaż folii 1080 i 2080 (do zmiany koloru auta), gdzie każda ryska znacznie pogorszy odbiór końcowego efektu.
        Rakla Mactac Flicowa

Którą raklę wybrać?

Odpowiedź często jest uzależniona od preferencji, dlatego zawsze warto wybrać więcej niż jedną, szczególnie do tak trudnego zadania jak oklejenie całego auta. Zalecamy aby w wyborze kierować się następującym schematem: do folii ochronnej (Scotchgard) sugerujemy złotą lub niebieską raklę 3M z filcem, do folii 1080 i 2080 złotą raklę z filcem lub filcową Mactac, natomiast do aplikacji winylów di-noc sugerujemy białą raklę 3M z nakładką.

Gdzie kupić raklę? Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdziecie wszystkie opisane wyżej rakle. Kraje Unii Europejskiej
Wysyłka od 25zł !!!

Zapewniamy wysyłkę
w 24h

lat

na rynku