Wczytuję dane...

Gdzie wyrzucić dywaniki samochodowe?

Dywaniki samochodowe, tak jak wszystkie inne akcesoria samochodowe, zużywają się w czasie. Im wyższej klasy dywaniki, tym oczywiście mniejsza jest ich ścieralność, natomiast każdy w końcu będzie nadawał się do wymiany. Zatem, jeśli zapadła już w Waszej głowie decyzja o pozbyciu się starych dywaników i zamówieniu nowych, zapewne zadajecie sobie pytanie gdzie je wyrzucić?

Gdzie wyrzucić welurowe dywaniki samochodowe?

gdzie wyrzucić welurowe dywaniki

Aby odpowiedzieć na te pytanie musimy zadać sobie wcześniej nieco inne, czyli czym welur tak naprawdę jest? Dywaniki welurowe w większości przypadków wykonane są z tworzywa sztucznego o tajemniczej nazwie polipropylen, stąd też nic dziwnego, że używamy prostszej nomenklatury. Polipropylen oznaczony jest skrótem PP i wg ustawy o segregacji odpadów należy wyrzucić je do pojemnika o kolorze żółtym. Okazuje się jednak, że czasami dywaniki welurowe nie zostaną zabrane, ponieważ nie są odpadem komunalnym. Aby mieć pewność najlepiej osobiście zawieźć je do lokalnego PSZOKu.

Gdzie wyrzucić gumowe dywaniki samochodowe?

Gdzie wyrzucić gumowe dywaniki

Gumowe dywaniki również narażone są na ścieranie i dochodzi do momentu, w którym należy się ich pozbyć. Bywa to jednak problematyczne i nie w każdym punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych zostaną przyjęte. Problemem jest, jak zwykle w takich przypadkach, brak jasnych przepisów dotyczących utylizacji części samochodowych. Ostatecznym rozwiązaniem, jeżeli nie uda Wam się oddać dywaników w okolicznym PSZOKu, jest podróż do stacji demontażu pojazdów, gdzie potraktowane jako fragment wyposażenia wewnętrznego zostaną przyjęte.

Dodatkowe metody

Dywaniki można zawsze przechować w garażu lub piwnicy do czasu remontu lub innej okoliczności, w której zamówicie kontener na odpady pod dom i przy okazji pozbędziecie się dywaników. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam w rozwiązaniu tego problemu i będąc przy temacie utylizacji to zakładamy, że potrzebujecie aktualnie nowych dywaników i przy okazji zapraszamy po nie do naszego sklepu.

Kraje Unii Europejskiej
Wysyłka od 25zł !!!

Zapewniamy wysyłkę
w 24h

lat

na rynku