Wczytuję dane...

Mata do bagażnika – idealny dodatek dla właścicieli psów

Mata do bagażnika – idealny dodatek dla właścicieli psów

Każdy kto wozi samochodem psa, wie jak ciężko jest w pełni wyczyścić tapicerkę z sierści. Niezależnie jak duża jest moc ssania odkurzacza, którego używamy, proces trwa bardzo długo i często kończy się w specjalistycznym zakładzie. Można go jednak znacznie skrócić, wystarczy jedynie, że przewozicie czworonoga w bagażniku oraz zamówicie specjalną matę.

Czym jest mata do bagażnika?

Maty do bagażnika są wykonaną z gumowego tworzywa TPE lub bardziej przypominającego plastik polietylenu dodatkową wyściółką na podłogę bagażnika. Dzięki laserowemu pomiarowi wszystkie maty są idealnie dopasowane do podłogi konkretnego modelu. Ich głównym zadaniem jest ochrona tapicerki przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, a dzięki gumowej strukturze ich czyszczenie zajmuje zaledwie minut na myjni bezdotykowej.

Jaką matę wybrać do przewozu psa?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę aby mata była wysokiej jakości, takie produkty pozbawione są nieprzyjemnego zapachu gumy, dzięki czemu Wasz pupil, który przecież czuje dużo więcej, będzie podróżował znacznie przyjemniej. Oferta naszego sklepu Motos.pl doskonale spełni powyższe wymagania, ponieważ w sprzedaży posiadamy wyłącznie polskie produkty, które uzyskały odpowiednie atesty. W zależności od modelu samochodu, oferujemy wybór do czterech rodzajów produktów. Maty polietylenowe są najlżejsze i najcieńsze, nie zapewnią więc dużego komfortu, ale szybko się je czyści oraz nie mają żadnego zapachu.

Gumowe maty Rezaw-Plast są bardziej masywne i antypoślizgowe, dzięki czemu pies będzie miał znacznie większy komfort podróży, zwłaszcza na zakrętach. Ponadto mają bardzo delikatny zapach, który jest praktycznie niewyczuwalny i tolerowany przez wszystkie zwierzęta.

Posiadamy również ofertę mat do bagażnika firmy Frogum, są to dwie serie Pro-Line oraz Dry-Zone. Pierwsza jest produktem o najgrubszej gumie, dzięki czemu zapewni najwyższy komfort, posiada również organizer, do którego możemy włożyć odpowiednich rozmiarów miskę dla psa, druga jest znacznie cieńsza, ale za to bardzo szybka w czyszczeniu. Obydwa produkty Frogum mają delikatny, przyjemny zapach, oczywiście nie zawsze przyjemny zapach dla ludzi jest również przyjemny dla psów, ale sprzedając tysiące mat nie spotkaliśmy się jeszcze z klientem, którego psu dokuczałby zapach maty Frogum.

Podsumowując, każda z oferowanych przez nas mat do bagażnika świetnie sprawdzi się do przewozu Waszych pupilów.

Na co uważać przewożąc psa w bagażniku?

Oferowane przez nas maty są odporne nawet na ekstremalne warunki pogodowe, nie znaczy to jednak, że się nie nagrzewają i nie wychładzają. W upalne dni, wystawiona na słońce mata może rozgrzać się nawet do 70 stopni Celsjusza, dlatego należy pamiętać aby zawsze w gorące dni zasuwać roletę bagażnika, a przed wpuszczeniem zwierzaka sprawdzić ręką jej temperaturę. Również w ekstremalnie mroźne dni mata może się bardzo wychłodzić i przeziębić Waszego psa, dlatego na te kilka dni w roku warto ze sobą zabierać koc i kłaść go na matę.

Kraje Unii Europejskiej
Wysyłka od 25zł !!!

Zapewniamy wysyłkę
w 24h

lat

na rynku