Wczytuję dane...

Mata na dolną czy górną podłogę bagażnika?

Planujesz zakup maty do bagażnika, żeby znacznie przyspieszyć czyszczenie jego powierzchni i przeszukując produkty zauważasz, że do wyboru są dwie opcje: dolna i górna podłoga bagażnika i zastanawiasz się, którą wybrać? W takim razie napisaliśmy ten poradnik właśnie dla Ciebie. 

Co to jest dolna podłoga bagażnika?

Jeśli dla modelu, do którego kupujesz matę istnieje opcja dwóch rodzajów podłogi do wyboru, oznacza to, że w podłodze zamontowana jest przegroda, którą można podnieść lub całkiem zdemontować. Mata na dolną podłogę bagażnika jest oczywiście przeznaczona na część pod przegrodą. Te rozwiązanie jest przeznaczone dla osób, które preferują na co dzień welurową wyściółkę bagażnika, natomiast czasem potrzebują przewieźć coś po czym ciężko doczyścić bagażnik, na przykład brudne od błota buty albo nieduży sprzęt budowlany czy ogrodowy. 

Czym jest górna podłoga bagażnika?

Jest to po prostu wierzchnia część przegrody, na którą patrzysz otwierając klapę. Mata na górną podłogę bagażnika jest przez to większa i wyściela cały bagażnik, szczególnie polecana jest dla osób, które w bagażniku przewożą psa lub często jeżdżą z brudnym sprzętem bądź materiałami budowlanymi. Droższe modele wyposażone są w specjalny organizer po bokach, który dodatkowo czyni je praktyczniejszymi. Ten rodzaj maty, świetnie sprawdza się w codziennej eksploatacji.

Który rodzaj wybrać?

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy zastanowić się do czego najczęściej używany jest bagażnik. Jeśli głównie służy do przewozu czystych walizek, a od czasu do czasu potrzebujesz przewieźć buty narciarskie, z których kapie błoto pośniegowe lub brudny od piasku ręcznik plażowy to najlepszym rozwiązaniem będzie mata na dolną podłogę bagażnika. Natomiast jeśli w codziennej eksploatacji intensywniej korzystasz z bagażnika i często musisz go odkurzać to mata na górną podłogę będzie wręcz idealna dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że niektóre modele były produkowane z dwiema lub jedną podłogą, dlatego najlepiej sprawdzić swój bagażnik przed zakupem.

Wiesz już, którą wybierzesz? Sprawdź naszą ofertę do Twojego auta! Kraje Unii Europejskiej
Wysyłka od 25zł !!!

Zapewniamy wysyłkę
w 24h

lat

na rynku