Wczytuję dane...

Mata na dolną czy górną podłogę bagażnika?

Planujesz zakup maty do bagażnika, żeby znacznie przyspieszyć czyszczenie jego powierzchni i przeszukując produkty zauważasz, że do wyboru są dwie opcje: dolna i górna podłoga bagażnika i zastanawiasz się, którą wybrać? W takim razie napisaliśmy ten poradnik właśnie dla Ciebie. 

Co to jest dolna podłoga bagażnika?

Jeśli dla modelu, do którego kupujesz matę istnieje opcja dwóch rodzajów podłogi do wyboru, oznacza to, że podłoga wyposażona jest w specjalną przegrodę, którą można zamontować w wyższym lub niższym położeniu. Mata na dolną podłogę bagażnika jest oczywiście przeznaczona dla osób, które preferują montaż przegrody w dolnym położeniu. Te rozwiązanie jest przeznaczone dla osób, które chcą zyskać dodatkową przestrzeń załadunkową lub przewożą wysokie rzeczy.

Czym jest górna podłoga bagażnika?

Jest to po prostu przegroda bagażnika ułożona w górnym położeniu, tworząc równą powierzchnię w bagażniku. Mata na górną podłogę bagażnika jest dzięki temu większa i wyściela cały bagażnik. Ten rodzaj maty, świetnie sprawdza się w codziennej eksploatacji, szczególnie polecamy je przy przewożeniu psów, bądź materiałów budowlanych, gdzie ważne jest aby chronić całą powierzchnię bagażnika przed uszkodzeniem i zabrudzeniem.

Który rodzaj wybrać?

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy zastanowić się do czego najczęściej używany jest bagażnik. Jeśli głównie służy do przewozu czystych walizek, a od czasu do czasu potrzebujesz przewieźć coś wysokiego i każdy centymetr się przyda to najlepszym rozwiązaniem będzie mata na dolną podłogę bagażnika. Natomiast jeśli w codziennej eksploatacji intensywniej korzystasz z bagażnika i często musisz go odkurzać to mata na górną podłogę będzie wręcz idealna dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że niektóre modele były produkowane zarówno z dwiema lub jedną, a czasami nawet z trzema podłogami, dlatego najlepiej sprawdzić swój bagażnik przed zakupem.

Wiesz już, którą wybierzesz? Sprawdź naszą ofertę do Twojego auta! Kraje Unii Europejskiej
Wysyłka od 25zł !!!

Zapewniamy wysyłkę
w 24h

lat

na rynku