Wczytuję dane...

Jak okleić listwy dekoracyjne folią 3M?

Jak okleić listwy dekoracyjne folią 3M?


Mnóstwo osób chce nadać wnętrzu swojego auta nowego wyglądu i jedną z najbardziej oczywistych rzeczy do zrobienia jest oklejenie elementów dekoracyjnych. W palecie znajdziecie bardzo popularne folie o kolorze i teksturze: szczotkowanego aluminium, włókna węglowego czy lakierowanego drewna. Niewiele osób wie, że aby zrobić to samemu we własnym garażu lub na własnym podwórku wystarczą dobre chęci i podstawowe narzędzia.


Czym jest folia Di-Noc 3M?


W naszym poprzednim wpisie, gdzie opisaliśmy wszystkie rodzaje folii 3M znajdziecie jej dokładny opis. Po krótce, jest to folia, w niespotykany wcześniej sposób, imitująca wysokiej jakości materiały używane do dekoracji aut. Posiadają zarówno kolor, jak i teksturę oraz doskonale przywierają do powierzchni, przez co gołym okiem są nie do odróżnienia.


Zdejmowanie listew dekoracyjnych.


Jest to bardzo istotny etap, którego nie należy pomijać. Oklejenie nieodczepionych dekorów będzie bardzo trudne oraz może wyjść niedokładnie. Do zdjęcia dekorów używa się specjalnej plastikowej dźwigni, przypominającej łyżkę do zdejmowania opon. Najpierw należy je podważyć delikatnym, ale zdecydowanym ruchem i wyjąć do końca ręcznie. Polecamy podłożyć kawałek materiału podczas tej czynności, aby zmniejszyć ryzyko zarysowania tapicerki oraz listwy.


Proces oklejania.


Przed rozpoczęciem oklejania upewnij się, że listwy są dokładnie wyczyszczone, najlepiej przy użyciu alkoholu izopropylowego oraz ściereczki. Sam montaż podzieliliśmy na 3 etapy:
• Pierwszym etapem jest przymierzenie listew na folii i po znalezieniu odpowiedniego rozłożenia kładziemy folię na stole, odklejamy podkład i naklejamy i dociskamy listwy.
• Drugim etapem jest zgrzewanie, w domowych warunkach można użyć do tego suszarki do włosów a następnie dociskanie folii specjalną raklą na zagięciach.
• Trzeci etap to dokładne wycinanie nadmiaru folii przy pomocy bardzo ostrego noża tapicerskiego. Istotne jest, żeby nie uciąć równo z krawędzią, tylko zostawić około centymetra, który zaginamy do wewnątrz. Przed doklejeniem warto posmarować wewnętrzne brzegi Primerem 3M i na koniec również zgrzać suszarką.

Tak oklejone listwy zostawiamy na chwilę do ostygnięcia i są gotowe do ponownego montażu!


Jak okleić listwy dekoracyjne folią 3M?


Mamy nadzieję, że teraz już wiecie jak odświeżyć wnętrza waszych pojazdów i dzięki naszemu poradnikowi nie sprawi wam to problemu. Poniżej podsumowaliśmy jeszcze listę niezbędnych przedmiotów:

Folia 3M Di-Noc
 Plastikowa dźwignia do zdejmowania dekorów
 Suszarka do włosów
Rakla 3M
 Ostry nóż tapicerski
Primer 3MKraje Unii Europejskiej
Wysyłka od 25zł !!!

Zapewniamy wysyłkę
w 24h

lat

na rynku