Wczytuję dane...

Jak samemu okleić samochód folią 3M?

Czy można samemu okleić samochód folią 3M?

W wielu miastach znajdują się profesjonalne centra auto-detailingu, które w fachowy sposób przygotują Wasz samochód do tej czynności i okleją auto folią 3M. Jeśli jednak czujecie się na siłach żeby zrobić to samemu i przy okazji zaoszczędzić, to trafiliście we właściwe miejsce. Odpowiedź brzmi: oczywiście, że się da, ale nie będzie to bardzo proste!

Jak przygotować się do oklejenia?

Gdy wybierzecie już kolor, wymierzycie ile metrów bieżących zamówić oraz zaopatrzycie się we wszystkie niezbędne materiały (pełna lista znajduje się na dole) - nie zapomnijcie o pomocniku, samemu będzie ciężko. Zadbajcie o to, aby auto było bardzo dokładnie wyczyszczone, gdyż każde ziarenko piasku może zepsuć efekt końcowy. Pracę najlepiej wykonać w garażu, gdzie nie jest wilgotno, ani nie ma w powietrzu kurzu oraz jest dostęp do prądu i dobre światło.

Jak przygotować samochód?

Samochód należy bardzo dokładnie wyczyścić, polecamy użyć do tego kosmetyków RRC Customs dostępnych w naszym sklepie. Umyty pojazd najlepiej wstawić do pomieszczenia, w którym go zamierzamy okleić i zostawić na kilka godzin, tak abyśmy mieli pewność, że karoseria jest w temperaturze pokojowej. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest odkręcenie wszystkich elementów, których nie zamierzacie okleić, takich jak ramki pod tablice oraz emblematy. Odkręcić należy również klamki, gdyż wrapuje się je osobno.

Jak okleić auto folią 3M?

Zacznij od zaaplikowania taśmy do cięcia folii w miejscu, w którym planujesz wykonać łączenie, nie jest to konieczne, ale ułatwia aplikowanie, np. wzdłuż przetłocznia z boku pojazdu. Następnie naklej całość folii na oklejany element i dociskaj specjalną raklą, tak aby usunąć wszelkie pęcherzyki powietrza i dokleić folię do karoserii. W miejscach, gdzie folia nie chce się wygładzić podgrzej ją opalarką i użyj ponownie rakli. Gdy folia już przywiera, pociągnij taśmę do cięcia (jeśli użyłeś) oraz bardzo delikatnie odetnij nadmiary folii, zostawiając około 0,5 cm, które zagniesz. Przed doklejeniem, zgięcia posmaruj primerem 3M, pozwoli to na lepsze przywarcie oraz znów podgrzej i dociśnij. W ten sposób ponów czynność dla każdego elementu. Pod poniższym linkiem znajdują się filmy producenta, które na pewno Wam pomogą: 
https://www.3mpolska.pl/3M/pl_PL/folie-graficzne/2080/

Czy można samemu okleić samochód folią 3M?

Jest to dość pracochłonne i wymagające precyzji oraz cierpliwości zadanie, ale na pewno można je wykonać samemu. Poniżej znajduje się lista niezbędnych przedmiotów, aby wykonać to zadanie:
- nożyk tapicerski,
- magnesy,
- zgrzewacz lub suszarka do włosów,
- taśma malarska,
- taśma tnąca 3M,
- rakle różnego rodzaju,
- folia do zmiany koloru
- primer 3M

Kraje Unii Europejskiej
Wysyłka od 25zł !!!

Zapewniamy wysyłkę
w 24h

lat

na rynku