Wczytuję dane...

Kraje Unii Europejskiej
Wysyłka od 25zł !!!

Zapewniamy wysyłkę
w 24h

lat

na rynku

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Folia ochronna 3M Scotchgard na samochód

Świat akcesoriów samochodowych jest bardzo bogaty w różnorodność wszelkich dodatków. Nie tylko producenci aut, ale również użytkownicy ciągle poszerzają ofertę wpadając na ciekawe pomysły. Aby móc nie tylko udekorować salon lub urozmaicić wygląd samochodu, ale także mieć możliwość jak najdłuższego utrzymania pojazdu w idealnym stanie, zostały stworzone liczne produkty wspierające te cele.

Jednym z takich genialnych wynalazków jest folia ochronna 3M. Jest to produkt przeznaczony do ochrony lakieru przed uszkodzeniami zewnętrznymi, takimi jak porysowania, substancje smoliste, a nawet przed kamieniami i działaniem silnych rozpuszczalników. Tworzy ona wówczas barierę, która zabezpiecza powłokę samochodu.

Są to bezbarwne folie, które pomogą zachować idealny stan powłoki lakierniczej nawet po kilku latach użytkowania. Nie jest nowością to, że lakier samochodowy jest dosyć delikatny. Wystarczy lekkie zetknięcie z kluczem od pojazdu i można pozostawić nieprzyjemny ślad na lakierze nowo kupionego auta. By zapewnić skuteczną ochronę powłoce lakierniczej bez konieczności malowania go na nowo, wystarczy zastosować folię ochronną 3M. Ważne jest to, że Scotchgard stworzy wrażenie idealnie gładkiej, przejrzystej powierzchni, którą z łatwością się myje.  

Krótka historia Scotchgardu

Od samego początku folia ochronna Scotchgard była testowana na różnych częściach statków powietrznych. W latach 60-tych XX wieku, producenci zajmowali się tworzeniem folii poliuretanowej do ochrony łopatek turbin śmigłowców. Dziesięć lat później tej folii zaczęto używać do zabezpieczenia powierzchni malowanych. Jeszcze później do ochrony grafik sponsorskich, drukowanych na samochodach wyścigowych oraz jako dodatkowa ochrona w wypadku kolizji. Dopiero w latach 90-tych każdy użytkownik samochodu otrzymał możliwość wypróbowania folii ochronnej 3M. Aktualnie Scotchgard jest jedną z najlepszych folii ochronnych dostępnych na rynku. Charakteryzuje się różną grubością w przedziale 200 - 350 mikrometrów.

Montaż folii

Na początku procedura aplikowania Scotchgardu może wydawać się skomplikowana, ale nie jest to do końca prawda. Aby uzyskać efekt bez powstania tak zwanej "skórki pomarańczowej" najlepiej udać się do specjalistów. W niektórych salonach, za pomocą szablonów można cyfrowo wyciąć folię na indywidualne zamówienie. Idealnie dopasowana do konkretnego modelu auta, folia ochronna Scotchgard będzie dodawać blasku pojazdowi.

Przed aplikacją folii trzeba dokładnie oczyścić powierzchnię, na którą będzie nakładana. Jest to najważniejszy etap w całej procedurze. Powłoka powinna być dokładnie odtłuszczona specjalnym środkiem, wysuszona i odpylona. Tylko wtedy pojazd będzie nadawał się do aplikacji folii ochronnej.

Długi proces przygotowania samochodu, a później staranne nakładanie folii opłaca się, gdyż końcowy efekt jest satysfakcjonujący.