Wczytuję dane...

Kraje Unii Europejskiej
Wysyłka od 25zł !!!

Zapewniamy wysyłkę
w 24h

lat

na rynku

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Samochody marki Renault Espace to komfortowe i przestronne pojazdy mogące przewozić nie tylko nawet 7 osób, ale również sporą ilość bagażu. Na przestrzeni lat linia i wyposażenie pojazdu było zróżnicowane, jednak niezależnie od rocznika i wersji, warto auto zaopatrzyć w dopasowane dywaniki gumowe. Dbanie o wnętrze samochodu jest równie ważne, co jego estetyka zewnętrzna czy sprawność poszczególnych układów. Dlatego dostosowane do auta korytka gumowe, które w polskich warunkach klimatycznych wydają się niezbędne, powinny być dobrej jakości. Poznaj najlepsze dywaniki samochodowe do pojazdów Renault Espace, dzięki którym na długo zachowasz estetykę wnętrza i ochronisz je przed zabrudzeniami, zaleganiem wilgoci i korozją.

Dobór odpowiednich dywaników gumowych do Renault Espace

By wybrać właściwe dywaniki samochodowe do pojazdu, należy sprawdzić, jaki model auta posiadamy. Ponadto w wielu wypadkach istotny jest jego rocznik, a nawet wersja. W przypadku Espace podłoga w pojeździe niewiele zmieniała się na przestrzeni lat, dlatego wybór jest stosunkowo prosty. Jest to bardzo charakterystyczny pojazd. Samochody wyprodukowane do roku 2014/2015 będą miały dywaniki gumowe lub TPU w tym samym kształcie, zaś auta z lat następnych w nieco innym. Warto kupować dopasowane dywaniki, by dobrze zasłaniały narażone na zabrudzenia elementy podłogi, a także umożliwiały bezpieczną jazdę. Dywaniki powinny być wykonane z wytrzymałego materiału, najczęściej stosowana jest guma, elastyczne TPU czy elementy metalowe. Na okres jesiennej pluchy czy śnieżnej zimy doskonale sprawdzą się także korytka gumowe w roli dywaników.

Czym są korytka gumowe?

W okresie, kiedy na zewnątrz panuje duża wilgoć czy opady, warto wymienić klasyczne dosyć płaskie dywaniki na takie z podwyższonym, na przykład 3-centymetrowym rantem. One właśnie nazywane są korytkami gumowymi, gdyż umożliwiają zebranie się nieczystości i wilgoci zatrzymywanej podwyższaną krawędzią, tworzącą korytko. Do Renault Espace warto nabyć tego typu dywaniki gumowe, gdyż jako przestronny samochód najczęściej wykorzystywany jest do przewozu wielu ludzi, na przykład dużej rodziny.

Jak czyścić dywaniki samochodowe?

Dobre dywaniki samochodowe powinny być elastyczne i dopasowane do auta, a także łatwe w utrzymaniu czystości. Na bieżąco można je wytrzepywać, a w przypadku większego brudu myć z użyciem odpowiednich do materiału wykonania środków. Tę czynność warto wykonywać na zewnątrz pojazdu, a dywaniki wkładać do samochodu dopiero po całkowitym wyschnięciu bądź wysuszeniu. Oczywiście dywaniki czy korytka gumowe z łatwością również odkurzymy, najlepiej odkurzaczem samochodowym.