Wczytuję dane...

Kraje Unii Europejskiej
Wysyłka od 25zł !!!

Zapewniamy wysyłkę
w 24h

lat

na rynku

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Dywaniki Skoda Octavia - gumowe i welurowe

  Mówiąc o wyposażeniu samochodu, zazwyczaj wspomina się o klimatyzacji albo elektrycznych szybach, całkowicie zapomina natomiast o pozornych drobiazgach, które wszakże stanowią absolutną konieczność w każdym samochodzie. Jednym z takich ignorowanych, ale w istocie ważnych elementów wyposażenia samochodu są dywaniki podłogowe.

  Fabrycznie nowe skody nie są wyposażane w dywaniki. Niektórzy dealerzy we własnym zakresie dodają je do pojazdów, ale często są to modele uniwersalne niezbyt skutecznie chroniące podłogę pojazdu, a nierzadko wręcz przeszkadzające w normalnym użytkowaniu. Poza tym dywaniki - jak większość elementów samochodu - ulegają zużyciu, co skutkować może trwałym zabrudzeniem albo nawet przetarciem tapicerki. Warto więc skontrolować ich rodzaj i stan, a w razie konieczności - wymienić na nowe, najlepiej dedykowane do konkretnego modelu auta.

  Wbrew powszechnemu mniemaniu, ich rola nie ogranicza się do funkcji wyłącznie estetycznej: dywaniki samochodowe zapobiegają również przed zawilgoceniem fabrycznej tapicerki wyścielającej podłogę pojazdu - dzięki czemu zmniejszają ryzyko korozji. A korozja to największy wróg każdego samochodu.

  Aby mogły skutecznie spełniać swoją funkcję, prezentowane dywaniki zostały zaprojektowane specjalnie do modelu Skoda Octavia. Dzięki temu idealnie pasują do fabrycznych wnęk podłogowych. Skutecznie wychwytują wszelkie zabrudzenia, a przy tym wyglądają schludnie i elegancko, stanowiąc jedną całość z wnętrzem pojazdu.

  Osobom użytkującym auto w normalnych, codziennych warunkach, zaleca się stosowanie dywaników welurowych. Idealnie komponują się one z resztą samochodowego wnętrza, nadając mu przytulności. Przy okazji skutecznie zatrzymują kurz i inne drobne zabrudzenia. Ich czyszczenie w praktyce sprowadza się do wytrzepania albo odkurzenia. Osoby szczególnie pedantyczne mogą pokusić się o sporadyczne wypranie dywaników.

  Jeśli natomiast komuś często zdarza się wsiadać za kierownicę swojej Skody Octavii w ubłoconych czy mokrych butach albo wozi samochodem psa, ten powinien zaopatrzyć się w dywaniki gumowe. Są niezwykle praktyczne i łatwe utrzymaniu, a do tego bardzo wytrzymałe. Nie wymagają prania ani odkurzania, a ich wyjątkowo wysokie brzegi skutecznie zatrzymają nawet duże ilości błota albo wody, nie pozwalając im wniknąć w wykładzinę. Dywaniki gumowe świetnie sprawdzą się też w okresie jesienno- zimowej pluchy albo w trakcie remontu. Warto więc mieć dywaniki zarówno welurowe jak też gumowe i stosować zamiennie, zależnie od warunków pogodowych oraz potrzeb. Nasza Octavia z pewnością będzie nam wdzięczna.